Andrzej Duda (President, Republic of Poland) arrives at NATO Headquarters for the NATO Summit

Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Łotwie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką przybył wczoraj na Łotwę z oficjalną wizytą. Trzydniową wizytę polskiej pary prezydenckiej w Republice Łotwy rozpoczęło spotkanie z łotewskimi Polakami.

W środę Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem. Podczas spotkania w Rydze omówili m.in. kwestie bezpieczeństwa i wzmocnienia wschodniej flanki NATO, wsparcia dla Ukrainy, jak również relacji dwustronnych i rozwoju infrastruktury. Prezydent z Małżonką przebywają z oficjalną wizytą na Łotwie. „Główna część dyskusji dotyczyła bezpieczeństwa naszych państw, tutaj w Europie Środkowej, w jaki sposób budujemy to bezpieczeństwo oraz działań w związku ze szczytem NATO w Wilnie – o co powinniśmy zabiegać przed i w trakcie szczytu” – mówił Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z łotewskim przywódcą.

Andrzej Duda podkreślał również, że Polska i Łotwa prowadzą politykę stałego wspierania Ukrainy. – „Ukraińska armia musi otrzymać od nas tyle wyposażenia, żeby była w stanie tę ofensywę zatrzymać, a następnie odeprzeć rosyjską armię po to, aby odzyskiwać tereny okupowane przez Rosję. To jest dzisiaj nasze najważniejsze zadanie” – mówił prezydent Duda.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać