FOmqCrUWUAEanI5

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada kryterium dochodowe przy dopłatach do gazu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier zapowiedział, że rząd prawdopodobnie zdecyduje się na kryterium dochodowe przy dopłatach do gazu. Decyzja ma zapaść w ciągu kilku dni. 

„Jeśli chodzi o gaz, to jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo pogłębiona i dobra dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkich mieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, który był w tym roku. Aczkolwiek rzeczywiście pojawiają się takie głosy, żeby zastosować kryterium dochodowe” — mówił w środę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Podczas wystąpienia premier podkreślał, że kryterium dochodowe stosowane jest w przypadku wielu innych programów w naszym kraju. „Ono dobrze działa. Nie wiąże się z biurokracją, a jednocześnie jest – powiedzmy to sobie uczciwie – bardzo sprawiedliwe” – tłumaczył.

Z kolei Aleksander Brzózka rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska poinformował we wtorek, że projekt ustawy, dotyczący szczególnej ochrony niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, wymaga jeszcze doprecyzowania przez resort. KPRM przyznaje, że projekt będzie poddany dodatkowym analizom.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać