{D389DD03-0E9B-7542-9952-5831F50F10C6}

Premier: Jestem zaskoczony nieuczciwym i pełnym absurdalnych insynuacji atakiem na Polski Fundusz Rozwoju i jego szefa Pawła Borysa

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki w poście opublikowanym w mediach społecznościowych poruszył reportaż Telewizji Polskiej. „Wiadomości” zasugerowały, że odpowiada on za słabą ochronę przed wyłudzaniem pieniędzy z tzw. tarczy finansowej.
Reklama

Jestem zaskoczony nieuczciwym i pełnym absurdalnych insynuacji atakiem na Polski Fundusz Rozwoju i jego szefa Pawła Borysa oraz wdrożoną przez jego zespół Tarczę Finansową. Autorzy oczerniającego materiału przemilczeli fakt, że PFR ściśle współpracuje z Krajową Administracją Skarbową, CBA i innymi służbami w celu zapobiegania nadużyciom.” – napisał szef rządu.

Jak zaznaczył premier Morawiecki: „To smutny paradoks, że człowiek, który miał wielki wkład w błyskawiczne powstanie świetnie działających Tarcz, jest atakowany personalnie, bez żadnego uzasadnienia. Przypomnę, że Tarcze uratowały kilka milionów miejsc pracy i pomogły przetrwać tysiącom firm. I to jest prawdziwa wizytówka pracy Pawła Borysa. To lekcja dla nas wszystkich, abyśmy potrafili chwalić dobrą pracę innych i nie próbowali jej dezawuować dla własnych, często niezrozumiałych celów. Złe intencje zawsze są bardzo czytelne.”

Sprawa dotyczy materiału Macieja Sawickiego realizowanego przez TVP. Z materiału dowiadujemy się o rozbiciu przez policę dwóch gangów sutenerów, którzy wyłudzili 200 tys. zł z tzw. tarczy antykryzysowej w ramach programu pomocy firmom w dobie pandemii COVID-19. Wypłatą pieniędzy zajmuje się Polski Fundusz Rozwoju kierowany przez Pawła Borysa.

Na materiał zareagował bezpośrednio szef PFR Paweł Borys.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama