hands-7064414_1280

Premier Donald TUSK z wizytą w Kijowie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj

Premier Donald TUSK rozpoczął swój pobyt na Ukrainie, gdzie złożył hołd poległym pod murem pamięci bohaterów, którzy zginęli walcząc z rosyjską inwazją. Informację o wizycie Donalda Tuska w ukraińskiej stolicy podała w poniedziałek rano na portalu X Kancelaria Premiera. Donald TUSK spotkał się także z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem ZEŁENSKIM oraz premierem Denysem SZMYHALEM. Polski premier w rozmowie z mediami zaznaczał, że nie ma obecnie sprawy ważniejszej niż wsparcie dla Ukrainy, walczącej o swoją niepodległość. „Musimy pamiętać o tym, że walcząc o wolność Ukrainy, walczymy również o wolność Polski – oznajmił ukraiński przywódca.

W planach jego wizyty jest również udział w obchodach Dnia Jedności Ukrainy. To ustanowione w 1999 roku święto państwowe upamiętnia rocznicę podpisania aktu zjednoczenia Ukraińskiej Republiki Ludowej z Zachodnioukraińską Republiką Ludową 22 stycznia 1919 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać