22797348233_5112345d15_k

Pożary w USA rozprzestrzeniły się na 3,4 mln akrów

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Co najmniej siedem osób zginęło w Kalifornii, Oregonie i Waszyngtonie w wyniku pożarów w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Zniszczonych zostało setki domów. Tysiące osób ewakuowano.

National Interagency Fire Center poinformowało w środę, że 96 pożarów wybuchło dotychczas na obszarze ponad 3,4 miliona akrów. Pożary w Oregonie, Kalifornii i Waszyngtonie pochłonęły dziesiątki tysięcy akrów. Gubernator Oregonu Kate Brown oświadczyła podczas środowej konferencji prasowej, że społeczności Detroit, Blue River, Vida Phoenix i Talent zostały „znacząco zniszczone”. Setki domów utracono, a ponad 300 000 akrów spłonęło.

Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej podał, że w całym stanie płonie 28 dużych pożarów, ponad 2,5 miliona akrów spłonęło. 3700 konstrukcji, budynków zostało zniszczonych. Jeden z najnowszych pożarów w Kalifornii, Creek Fire, spalił 136 000 akrów i zniszczył 360 budynków w hrabstwie Fresno, powiedział Cal Fire. Porucznik szeryfa hrabstwa Fresno, Brandon Pursell, powiedział we wtorek, że ewakuowano co najmniej 30 000 osób w hrabstwie. Szeryf Kory Honea powiedział, że w hrabstwie Butte w środę zginęły trzy osoby, a tuzin zaginęło.Służba Leśna Stanów Zjednoczonych ogłosiła zamknięcie wszystkich 18 lasów narodowych w Kalifornii, powołując się na „bezprecedensowe” warunki pożarowe.

foto: AP Photo/Los Angeles Times, Mel Melcon (FLICKR)

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać