Flag of Poland

Powstanie zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Będzie zapora na granicy polsko-rosyjskiej, która ma zwiększyć bezpieczeństwo kraju – poinformował wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak.
Reklama

W środę w miejscowości Wisztyniec rozpoczęła się budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją. Wicepremier Mariusz Błaszczak podkreślał, że będzie to taka sama zapora, jak ta, która na początku stanęła na granicy polsko-białoruskiej. Jej wysokość to 2,5 m, a szerokość to 3 m. Również od polskiej strony zostanie postawione ogrodzenie, które ma ochronić zwierzęta.

Mariusz Błaszczak podjął decyzję o budowie zapory na skutek zagrożenia „kolejnym atakiem hybrydowym” ze strony Rosji.

„Zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu, który to drut jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie” – przekazał wicepremier Błaszczak.

Podczas konferencji wicepremier zaapelował do opozycji. „Mam nadzieję, że tym razem opozycja nie będzie urządzała wycieczek z pizzą na granicę. Mam nadzieję, że nie będzie nękała żołnierzy i funkcjonariuszy. Społeczeństwo stanęło murem za polskim mundurem, mam nadzieję, że tak będzie również tym razem”.

 

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać