49865913098_c528926a55_k

Potwierdzone przypadki koronawirusa przekroczyły 30 milionów na całym świecie. 270 milionów ludzi jest na skraju głodu

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Światowa liczba znanych infekcji COVID-19 przekroczyła 30 milionów w czwartek. Ponad połowa z nich pochodzi z zaledwie trzech krajów: Stanów Zjednoczonych, Indii i Brazylii, zgodnie z danymi prowadzonymi przez badaczy uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.
Reklama

Globalna liczba przypadków COVID-19 wzrosła o 10 milionów w nieco ponad miesiąc; 12 sierpnia liczba globalnych przypadków przekroczyła 20 milionów.  Stany Zjednoczone przodują pod względem liczby przypadków zakażeń wirusem Sars-Cov-2 według krajów z co najmniej 6 675 560 zgłoszonymi przypadkami. Następne są Indie z co najmniej 5 214 677 i Brazylia z 4 455 386. Poszczególne liczby mogą się różnić, ponieważ statystyki uniwersytetu czasami pozostają w tyle za raportami krajowymi.

Stany Zjednoczone prowadzą również pod względem liczby zgonów na poziomie 197643. Za nimi plasują się Brazylia z wynikiem 134 935 i Indie z liczbą zgonów 84 372. Sytuacja pogarsza się także w Europie. Potwierdzone przypadki koronawirusa w Czechach osiągnęły nowy rekord trzeci dzień z rzędu i po raz pierwszy przekroczyły 3000 zgłoszonych przypadków w ciągu 24 godzin. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia podało, że w czwartek 3130 osób uzyskało pozytywny wynik na COVID-19, prawie 1000 więcej niż poprzedni rekord ustanowiony dzień wcześniej.

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że niedługo ogłoszone zostaną  ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich w Anglii, jako część wysiłków mających na celu powstrzymanie gwałtownego wzrostu liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. Po doniesieniach, że rząd rozważa wprowadzenie nowych ograniczeń w sektorze hotelarskim, takim jak puby i restauracje, Hancock powiedział, że to „wielki moment dla kraju”, dodając, że kolejna blokada narodowa jest „ostatnią linią obrony” i że większość transmisji wirusa ma miejsce w środowisku społecznym.

Przypadki koronawirusa w Indiach wzrosły o kolejne 96 424 infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin, wykazując niewielkie oznaki spowolnienia.

Szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ David Beasley ostrzega, że ​​270 milionów ludzi „jest na skraju głodu” z powodu połączenia kryzysu klimatycznego i pandemii COVID-19. Beasley wezwał w czwartek narody-darczyńców i miliarderów do przekazania 4,9 miliarda dolarów na wyżywienie 30 milionów osób, które, jak powiedział, umrą bez pomocy ONZ.

W Polsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 757 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przeprowadzono 21 tys. testów.

foto: KB Mpofu / ILO

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama