49718116331_bc94cb17d7_k

Ponad 100 tys. przypadków koronawirusa w Polsce. Procentowy udział wyników pozytywnych ostatniej doby: 10,95 proc.

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W poniedziałek potwierdzono w Polsce kolejnych 2006 przypadków zakażenia koronawirusem przy 18 tys. przeprowadzonych testach. Procentowy udział wyników pozytywnych wyniósł 10,95 proc. i jest najwyższy od początku epidemii w Polsce.
Reklama

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nastąpił wzrost liczby zajętych respiratorów o ponad 150 proc., natomiast osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 – o 58 proc. W ciągu ostatniej dobry zmarło 29 osób. W niedzielę całkowita liczba potwierdzonych w Polsce przypadków zarażenia wirusem Sars-Cov-2 stwierdzono u ponad 100 tys. osób. Zmarło 2659 z nich.

Najwięcej nowych przypadków zanotowano na Mazowszu – 336, z czego blisko 130 w Warszawie. – Coraz bardziej na wyniki dobowe rzutują nam duże miasta – powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Niestety te wyniki na poziomie dwóch tysięcy i powyżej będziemy obserwować, dlatego że obserwujemy bardzo rozproszone zakażenia (…) Jeżeli mamy 336 przypadków na Mazowszu, to nie ma tam ogniska, w którym mielibyśmy 40 czy więcej zakażonych. Dominują przypadki rozproszone, małe ogniska, dominują małe zakłady pracy.

W poniedziałek po południu i wieczorem odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w Ministerstwie Zdrowia, które poświęcone są koordynacji zabezpieczenia medycznego w poszczególnych województwach oraz zwiększenie bazy łóżkowej. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował rano, że minister Adam Niedzielski spotka się w poniedziałek z komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem, aby omówić egzekucję obowiązujących restrykcji.

O zakażeniu koronawirusem poinformował w poniedziałek poseł PiS, kandydat na stanowiska szefa resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W związku z planowanym na poniedziałek zaprzysiężeniem rządu, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta RP Andrzeja Dudy o zmianę terminu.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama