Morawiecki

„Polska podtrzymuje swoje roszczenia”. Premier Mateusz Morawiecki dla DPA

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla agencji prasowej Niemiec DPA powiedział, że w ubiegłą środę podpisał dokument ustanawiający Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego.

Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego ma na drodze instytucjonalnej zajmować się badaniami szkód wojennych oraz dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych. Informacje na temat jego powstania pojawiły się po raz pierwszy w październiku. Wówczas o jego utworzeniu informował poseł Arkadiusz Mularczyk.

Szef rządu podkreślił w wywiadzie dla DPA, że „kwestia odszkodowań wojennych nie jest poza dyskusją, bo Polska została bardzo źle potraktowana, nie otrzymując reparacji”. Mateusz Morawiecki poinformował również, że komisja parlamentarna ds. badania zniszczeń wojennych powołana w 2017 roku, w lutym 2022 roku przedstawi raport, który podsumuje jej prace.  „Decyzja o tym, co, kiedy i jak zrobimy z tym raportem, jeszcze nie zapadła” – powiedział premier Morawiecki, po czym dodał, że: „przygotowujemy wszystko, aby przedstawić ten raport światu”.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać