vaccine-6158186_1920

Polska odnotowuje ponad 5,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W środę resort zdrowia poinformował o 5559 przypadkach zakażeń ostatniej doby. Z powodu choroby zmarło 75 osób.
Reklama

– Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc. czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy – mówił minister Adam Niedzielski.

– Jesteśmy na fali wznoszącej, do szczytu jeszcze daleko. Spodziewam się, że szczyt zachorowań w IV fali będzie na poziomie kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy przypadków – komentował prof. Ernest Kuchar w rozmowie z PAP, dodając, że prawdopodobnie najwięcej zakażeń będzie w listopadzie.

 

Raport Ministerstwa Zdrowia informuje, że w województwie lubelskim i mazowieckim przekroczono tysiąc odnotowanych zachorowań (odpowiednio: 1249 i 1004).

– To odejście od stabilnego wzrostu – sytuacja staje się bardzo poważna, również widać to na danych o nowych hospitalizacjach. Prawie jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: lubelskie (1249) i podlaskie (587) – komentował Niedzielski.

Według raportu resortu zdrowia aktualnie w pełni zaszczepiło się 19 756 793 osób.

 

foto: grafika / PAP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać