19130300421_6f4cce7e08_k

Polska najlepszym miejscem do inwestycji po pandemii COVID-19 według CEOWORLD

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Według CEOWORLD Magazine Polska zajmuje trzecie miejsce wśród dziesięciu najlepszych państw do lokowania swoich inwestycji na świecie.

CEOWORLD opublikowało listę najlepszych krajów na świecie do inwestowania lub prowadzenia działalności gospodarczej w 2020 roku. W badaniu przeanalizowano 80 krajów pod względem otoczenia biznesowego i inwestycyjnego. Wzięto pod uwagę korupcję, wolność, siłę roboczą, ochronę inwestorów, infrastrukturę, podatki, jakość życia, biurokrację i rozwój technologiczny.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Singapur; drugie Wielka Brytania, a następnie Polska, Indonezja i Indie.

Magazyn podkreśla, że choć może być to dla niektórych zaskoczeniem, Polska została uznana za jedno z najlepszych miejsc do inwestowania, zajmując wysokie miejsce zarówno pod względem potencjału rynkowego i ram instytucjonalnych.

Dla porównania Iran zajął 80 miejsce na liście, tuż poniżej Saint Lucia, Dominiki, Grenady, Saint Kitts i Nevis oraz Antigui i Barbudy. Wyniku nie uwzględniają obecnej pandemii i skutków kryzysu zdrowotnego dla gospodarki.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać