17DF15EB-CE64-4D50-87EE-0312AC9DF635

Polska lekarka porwana w Czadzie uwolniona

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Polka porwana w Czadzie jest bezpieczna i wkrótce wróci do kraju – przekazał we wtorek wieczorem wicepremier Władysław KOSINIAK-KAMYSZ.

Szef MON podziękował francuskiemu ministrowi obrony, a także żołnierzom francuskim, dzięki którym Polka odzyskała wolność. Również szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław SIKORSKI informował o uwolnieniu Polki. „Jest cała i zdrowa, co przekazałem telefonicznie jej najbliższym. Dziękuję za działania siłom lokalnym oraz naszym francuskim sojusznikom” – napisał SIKORSKI na platformie X. Z kolei dziś szef BBN Jacek SIEWIERA przekazał, że uwolnienie kobiety przebiegało w bardzo profesjonalny sposób.

Agencja AFP poinformowała w niedzielę o porwaniu polskiej lekarki-wolontariuszki ze szpitala Saint-Michel w miejscowości Dono Manga, administrowanego przez międzynarodową katolicką organizację humanitarną Caritas. Do porwania doszło w piątek 9 lutego. Dono Manga leży ponad 400 km na południowy wschód od stolicy kraju Ndżameny.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać