244045500_405331197624610_6034605729362284753_n

Polska chce wysłać kolejny transport humanitarny na Białoruś

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, podjęło decyzję o wysłaniu kolejnej pomocy humanitarnej na Białoruś. Wystosowaliśmy do władz w Mińsku notę, w której wyrażamy gotowość wysłania konwoju humanitarnego – przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, działania, które Polska podejmuje na granicy z Białorusią „mają charakter kompleksowy”. Starając się zapobiec sytuacji humanitarnej Polska chce wysłać kolejny transport humanitarny.

– Pragniemy pomóc tym osobom, które ze względu na zaniedbania po stronie państwa zapraszającego – Białorusi – nie mają zapewnionych godnych warunków bytowych – stwierdza premier Morawiecki.

Gotowość wysłania transportu czeka na akceptację władz Białorusi.

– Polska kładzie także mocny nacisk na włączenie tematu wojny hybrydowej i kryzysu migracyjnego do agendy spotkań i dyskusji na najwyższym szczeblu w j. Wczoraj, podczas nieformalnej Rady Europejskiej, zwróciłem się do szefów rządów a także Przewodniczącej European Commission Ursuli von der Leyen oraz Przewodniczącego Council of the European Union Charlesa Michela o zapewnienie międzynarodowej presji na reżim Łukaszenki wobec pogarszającej się sytuacji humanitarnej na granicy – przekazał premier Morawiecki.

Źródło: FACEBOOK
foto: Mateusz Morawiecki / Facebook

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama