Reklama
Reklama
coronavirus-5739918_1920

Polscy lekarze pomogą w testowaniu na Covid-19 na Słowacji

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Jak poinformował premier Słowacji, Igor Matovič, przy ogólnonarodowym testowaniu na Covid-19 w ten weekend ma pomóc 200 lekarzy z Polski.

Lekarze z Polski pojadą na Słowację, aby pomóc w masowym testowaniu na Covid-19. O pomocy polskich lekarzy w przeprowadzeniu testów, którą zaoferował premier Mateusz Morawiecki, poinformował premier Słowacji, Igor Matovič.

„Mateusz, Dziękuję Ci bardzo w imieniu wszystkich ludzi na Słowacji, którzy uważają Polskę nie tylko za swojego sąsiada, ale też dobrego brata.” – napisał na Facebooku Igor Matovič

O przeprowadzeniu masowych, dobrowolnych testów w całym kraju od 18 do 26 stycznia zdecydował w niedzielę rząd Słowacji. Wyniki testów pozwolą na pokazanie ogólnej sytuacji epidemicznej w kraju, a także podział na regiony o lepszej lub gorszej sytuacji.

Jednocześnie rząd podjął decyzję o przedłużeniu zakazu wychodzenia z domu do 7 lutego. Warunkiem wychodzenia do pracy ma być negatywny wynik testu na Covid.

W ostatnich dniach Słowacja codziennie odnotowuje ok.2500 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii zmarło tam ponad 3 tysiące osób.

oprac. JM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama