Podane zawczasu, przemyślane, strategiczne działania rządu i tabelka, dzięki której każdy zrozumie, co nas czeka

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
To komunikacyjna rewolucja w działaniach rządu. 100 dni solidarności to zamknięta, przemyślana kompleksowa strategia – w jasny sposób informująca o tym, jakie decyzje i kiedy będą podejmowane.

Nowe zasady przedstawił premier Mateusz Morawiecki: „Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to wirus wciąż zbiera swoje śmiertelne żniwo. Każdego dnia zwiększamy liczbę łóżek i respiratorów. Obecnie mamy 37 tys. łóżek i 3 tys. respiratorów. Obecnie 7-dniowa krocząca średnia to około 20-22 tys. dziennie. Jeśli ta stabilność się utrzyma to i poprawę będziemy mogli zobaczyć za jakiś czas, ale sytuacja nadal jest bardzo poważna”/

„W tej walce z koronawirusem przegrywamy przynajmniej tak często, jak i udaje nam się wygrywać. Ale pamiętajmy – wszystkich nas broni przestrzeganie zasad i nasza solidarność”.

„Musimy uzbroić się w pokorę, tą bronią jest dyscyplina i przestrzeganie zasad sanitarnych. Dwa dni temu była Rada Europejska i wiem, że we wszystkich krajach europejskich jest pokora, oczekiwanie i walka z koronawirusem. Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności – na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń” – mówił premier.

Mateusz Morawiecki zaapelował: „Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki – właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu. Na horyzoncie pojawia się rok 2021, wiem, że razem możemy sprawić, że będzie rokiem przełomu”.

Centrum Informacyjne Rządu zaprezentowało także przejrzysty diagram: jakie działania i kiedy będą podejmowane, w zależności od rozwoju sytuacji pandemicznej:

TABELA W FORMACIE XLS: Nowe zasady bezpieczeństwa

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać