50169324877_b32ae09b56_k

Pierwsza debata kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych: Donalda Trumpa i Joe Bidena

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Republikański prezydent Donald Trump i demokratyczny pretendent Joe Biden wzięli udział w debacie prezydenckiej we wtorek wieczorem w Ohio. Było to pierwsze oficjalne spotkanie kandydatów na następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, przed wyborami zaplanowanymi na 3 listopada br.

74-letni prezydent i 77-letni były wiceprezydent w dyskusji, która szybko przerodziła się w ostrą wymianę zdań i ataki personalne, poruszyli takie tematy, jak nominacja przez Donalda Trumpa Amy Coney Barrett na następną sędzię Sądu Najwyższego, sytuację ekonomiczną kraju oraz zagrożenie związane z pandemią COVID-19.

Według komentatorów Trump był wyjątkowo agresywny, przerywając i obrażając swojego interlokutora. „Nie ma w tobie nic mądrego” – powiedział Trump o Bidenie. „Od 47 lat nic nie robisz”. Biden z kolei nazwał Trumpa „klaunem”.

Moderator Chris Wallace niejednokrotnie zwracał urzędującemu prezydentowi uwagę, aby pozwolił swojemu przeciwnikowi mówić. Według CBS News, Trump przerwał wypowiedzi Bidena łącznie 73 razy.

Kandydat demokratów zarzucił Trumpowi, że za jego rządów z powodu COVID-19 zmarło ponad 200 tys. osób. „Nigdy nie wykonałbyś takiej pracy jak my” – odpowiedział Trump.

Według ekspertów dla wyborców, którzy wciąż nie są w stanie zdecydować na kogo zagłosować, debata mogła nie zaoferować niczego nowego.

Źródło: France 24

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać