49544455062_3202c07ecd_k

Pandemia COVID-19 ponownie się rozprzestrzenia

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Lekarze we Francji ostrzegają, że epidemia COVID-19 ponownie szybko rozprzestrzenia się w tym kraju. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam ponad 7 tys. nowych przypadków wirusa Sars-Cov-2, a w ciągu ostatnich trzech dni około 25 tys. (blisko 9 tys. w piątek).

Dyrekcje szpitali informują o coraz większym obłożeniu placówek oraz o wzroście liczby pacjentów na oddziałach reanimacji. Główny francuski epidemiolog Antoine Fontanet ostrzegł w telewizji LCI, że nastąpił 30-procentowy wzrost liczby przypadków tygodniowo i 15-procentowy wzrost hospitalizacji. Sytuacja pogarsza się także w innych krajach na świecie. W poniedziałek Indie wyprzedziły Brazylię jako kraj z drugą największą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa, odnotowując tego dnia 91 tys. nowych przypadków. Francja, Izrael i Australia znalazły się wśród krajów zmuszonych w ostatnich dniach do rozszerzenia ograniczeń podróżowania lub narzucenia nowych, aby powstrzymać nowe wzrosty.

Przypadki w Indiach wzrosły obecnie do ponad 4,2 miliona, przewyższając całkowitą liczbę przypadków w Brazylii i plasując się na drugim miejscu po 6,25 miliona w Stanach Zjednoczonych. W Polsce odnotowano dotąd ponad 71 tys. przykładów, z czego 16 tys. pozostaje aktywnych. W poniedziałek potwierdzono 302 nowe przypadki. Przeprowadzono 10,3 tys. testów. Na świecie ilość przypadków koronawirusa przekroczyła liczbę 27 milionów. Blisko 900 tys. osób zmarło w wyniku COVID-19.

Źródło: PAP AFP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać