person-5441453_1920

Ostatniej doby odnotowano 7785 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7785 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Zmarło 19 osób.
Reklama

Największą liczbę zachorowań odnotowano w woj. mazowieckim (1513), woj. małopolskim (1038) i woj. śląskim. –  Mamy tydzień do tygodnia ok. 10% wzrost zakażeń. 10 województw jest w tej chwili na plusie. Najwyższa dynamika wzrostów jest w małopolskim i woj. podkarpackim […] Większość tych województw, to województwa na wschodzie, gdzie rozpoczynała się także czwarta fala pandemii – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Resort zdrowia poinformował także, że w Polsce w pełni zaszczepiło się 21,8 mln osób. Jak przekazał w rozmowie z redakcją tygodnika „Sieci” prezes PiS Jarosław Kaczyński, zbliża się następna fala pandemii, co sugeruje wzrost zakażeń.

– Dziś stoimy przed kolejnymi decyzjami, bo trzeba zrobić wszystko, co jest realnie możliwe, żeby ograniczyć skutki następnej fali pandemii […] brak ostrej walki z pandemią jest osłabianiem wspólnoty narodowej – przekazał Kaczyński.

Resort zdrowia poinformował także w poniedziałek, że obecnie w Polsce w pełni zaszczepiło się 21,8 mln osób.

Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło już blisko 100 tys. osób (99 761).

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać