FHCJfCyXsAUZUhz

Ostatniej doby nie odnotowano prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Ostatniej doby, po raz pierwszy od początku wzmożonej migracji na granicy polsko-białoruskiej, nie odnotowano prób jej siłowego przekroczenia. Na granicy wciąż jednak dochodzi do niebezpiecznych incydentów.
Reklama

– To była pierwsza doba od początku kryzysu migracyjnego, gdy nie doszło do prób siłowego przekroczenia granicy. Jednocześnie jednak doszło do szeregu niepokojących incydentów – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Wśród niebezpiecznych incydentów por. Michalska wymieniła strzały oddane w powietrze przez białoruskie służby w Białowieży. Rzecznik zaznaczyła, że ostatniej doby grupy migrantów przemieszczające się wzdłuż granicy były obserwowane przez polskie służby, jednak żadna z nich nie podjęła bezpośredniej próby przekroczenia granicy. – To było kilka grup liczących a to 6, a to 10 osób – informowała rzecznik.

Jednak już w środę służby odnotowały próby przekroczenia granicy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. incydentów związanych z próbą nielegalnego przekroczenia granicy (w grudniu 1,2 tys.).

Oprac. KR
Źródło: PAP
foto: SG / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać