Zrzut ekranu 2021-10-20 o 15.11.13

„Opowiadamy Polskę światu” w Rosji. Portal „Echo Moskwy” publikuje artykuł Prezydenta Andrzeja Dudy pt. „Posłanie Solidarności – siła „bezbronnych proroków”

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
„Opowiadamy Polskę światu” to projekt promocji polskiej historii zainicjowany przez Instytut Nowych Mediów. Jego kolejna edycja organizowana w rocznicę agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. realizowana jest przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej.
Reklama

Prezydent Andrzej Duda na portalu „Echo Moskwy” pisze o historycznym zwycięstwie polskiej „Solidarności” i ogłoszonym 40 lat temu Posłaniu do ludzi pracy Europy Wschodniej. „Na Zjeździe w Gdańsku nakreślona została wielka wizja reform ustrojowych, społecznych i gospodarczych, których wspólnym mianownikiem była idea samorządności i podmiotowości obywatelskiej. Podobnie jak w 1791 roku polsko-litewska Konstytucja 3 maja, pierwsza ustanowiona w Europie ustawa zasadnicza, przeprowadzała wielkie dzieło naprawy Rzeczypospolitej, tak też program reform „Solidarności” oznaczał przełom w pojmowaniu spraw państwa i gospodarki (…). Dostrzegamy to wyraźnie z dzisiejszej perspektywy, zwłaszcza po doświadczeniach globalnego kryzysu ekonomicznego i przeżywanej obecnie pandemii. Widzimy, że cele społeczne i ekonomiczne powinny być ze sobą zharmonizowane, że potrzebny jest rozwój zrównoważony, który nie absolutyzuje krótkotrwałych zysków”.

 

Artykuł w wersji polskiej, angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej i francuskiej można również przeczytać na łamach magazynu „Wszystko Co Najważniejsze”: https://wszystkoconajwazniejsze.pl/

Wcześniejsze edycje “Opowiadamy Polskę światu” związane były z rocznicami wybuchu II wojny światowej, wyzwolenia obozu w Auschwitz, Bitwy Warszawskiej, Grudnia’70 czy urodzin św. Jana Pawła II. Ponad miliard zasięgu miały teksty na 40-lecie “Solidarności” opublikowane w 38 krajach. Artykuły z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja opublikowały tytuły w 62 krajach, w 22 językach.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać