Zrzut ekranu 2020-11-11 o 11.35.33

„Opowiadamy Polskę Światu”: Hiszpański dziennik „ABC” publikuje artykuł prof. Wojciecha Roszkowskiego w Święto Niepodległości

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
„ABC”, jeden z największych hiszpańskich mediów, gazet i portali internetowych opublikował na swoich łamach artykuł polskiego historyka, prof. Wojciecha Roszkowskiego pt. Sobre la democracia entre las naciones europeas: el caso de Polonia (pl. O demokracji wśród narodów europejskich: przypadek Polski). Publikacja ukazała się w ramach projektu Instytutu Nowych Mediów, redakcji magazynu liderów opinii „Wszystko Co Najważniejsze” realizowanej we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

W eseju prof. Wojciecha Roszkowskiego na łamach „ABC” czytamy, że umiłowanie wolności jest w Polsce szczególnie silne, jeśli zważyć, jak długo tej wolności Polakom brakowało w ostatnich dwóch stuleciach. „Skoro los Polski w dużym stopniu zależał od potężnych sąsiadów, którzy jej zaakceptować nie chcieli, często przypominanym dylematem historycznym Polaków było pytanie „bić się czy się bić?”, ale także pytanie drugie, które należałoby zadać przy okazji: „przystosować się czy nie?” lub też w czym i jak się przystosować, żeby nie zginąć”.

To kolejny projekt Instytutu Nowych Mediów i magazynu „Wszystko Co Najważniejsze” z serii „Opowiadamy Polskę światu”. Poprzednie okazały się sukcesem: 554,9 mln zasięgu globalnego publikacji w 36 krajach w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku i 1.014.000.000 zasięgu publikacji w 38 krajach w 40. lecie „Solidarności”. To największe jak dotąd zasięgi w akcjach promujących Polską. Tym razem przed świętem narodowym 11 listopada w najbliższych kilku dniach teksty z Polski pojawią się w największych tytułach prasowych na całym świecie. Wśród autorów m. in. wybitny polski historyk prof. Wojciech Roszkowski, filozof polityki Jan Rokita czy prezes IPN Jarosław Szarek.

Warto przeczytać: Sobre la democracia entre las naciones europeas: el caso de Polonia

Polska wersja językowa artykułu prof. Wojciecha Roszkowskiego została opublikowana w miesięczniku „Wszystko Co Najważniejsze”

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać