Zrzut ekranu 2021-02-2 o 13.14.11

„Opowiadamy Polskę światu”: artykuł prezydenta Andrzeja Dudy o „Dekadzie Europy Centralnej” ukazał się w Iraku, na łamach „Bas News”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W kolejnym wydaniu „Opowiadamy Polskę światu” dzienniki i portale internetowe na całym świecie publikują teksty o „Dekadzie Europy Centralnej” – to bowiem zdaniem autorów nasz region Europy ma szanse na duże wzrosty po ustąpieniu pandemii. Artykuł prezydenta Andrzeja Dudy pt. „Europa Środkowa jako wspólnota aspiracji” został opublikowanym na łamach irackiego magazynu „Bas News”.

„Opowiadamy Polskę światu” to cykliczny projekt Instytutu Nowych Mediów. Tym razem jego motywem przewodnim jest „Dekada Europy Centralnej. Na łamach magazynów prasy światowej w ciągu najbliższych dni ukazują się artykuły m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, szefa OECD Angela Gurii, prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla, wybitnych ekonomistów Branko Milanovića czy prof. Timo Baasa, austriackiego dyplomaty i historyka Emila Brixa, a także czeskich ekonomistów Petra Sklenára i Pavla Ryski.

Iracki magazyn „Bas News” z siedzibą w Irbilu, w Irackim Kurdystanie, opublikował na swoich łamach artykuł autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy z projektu „Dekada Europy Centralnej”. W tekście czytamy: „Przeszliśmy drogę od regionu, który przez długi czas prawie nie istniał w świadomości głównych aktorów światowej sceny. Staliśmy się regionem, który jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów globu i aspiruje do kategorii cywilizacyjnych centrów.”

Warto przeczytać: Central Europe as a Community of Shared Aspirations

Projekt „Opowiadamy Polskę światu: Dekada Europa Centralnej” realizowany jest przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej. Wszystkie teksty z projektu opublikowane zostały na portalu www.WszystkoCoNajważniejsze.pl.

Oprac. MKr

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać