Zrzut ekranu 2021-02-3 o 11.31.31

„Opowiadamy Polskę światu”: artykuł prezesa GPW Marka Dietla ukazał się w Rosji, na łamach agencji informacyjnej „REGNUM”

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
W kolejnym wydaniu „Opowiadamy Polskę światu” dzienniki i portale internetowe na całym świecie publikują teksty o „Dekadzie Europy Centralnej” – to bowiem zdaniem autorów nasz region Europy ma szanse na duże wzrosty po ustąpieniu pandemii. Artykuł prezesa GPW Marka Dietla pt. „Europa Środkowa z potencjałem silnego wzrostu” został opublikowanym w Rosji, na łamach agencji informacyjnej „REGNUM”.

„Opowiadamy Polskę światu” to cykliczny projekt Instytutu Nowych Mediów. Tym razem jego motywem przewodnim jest „Dekada Europy Centralnej. Na łamach magazynów prasy światowej w ciągu najbliższych dni ukazują się artykuły m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, szefa OECD Angela Gurii, prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla, wybitnych ekonomistów Branko Milanovića czy prof. Timo Baasa, austriackiego dyplomaty i historyka Emila Brixa, a także czeskich ekonomistów Petra Sklenára i Pavla Ryski.

Agencja Informacyjna REGNUM to rosyjski pozarządowy, ogólnopolski serwis informacyjny, rozpowszechniający wiadomości z Rosji i zagranicy od własnych korespondentów, agencji stowarzyszonych i partnerów. W tekście Marka Dietla czytamy: „Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest dziś jednym z liderów wzrostu odkrywanym przez inwestorów z całego świata, powinna odgrywać główną rolę w promowaniu i wspieraniu rozwoju naszego regionu.”

Warto przeczytać: Центральная и Восточная Европа бросает экономический вызов Евросоюзу”

Projekt „Opowiadamy Polskę światu: Dekada Europa Centralnej” realizowany jest przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Prasowej. Wszystkie teksty z projektu opublikowane zostały na portalu www.WszystkoCoNajważniejsze.pl.

Oprac. MKr

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać