mexico-1460659__340

Odnaleziono ciała księży i przewodnika zamordowanych w Meksyku

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Władze Meksyku poinformowały o odnalezieniu ciał dwóch jezuitów i przewodnika, którzy zostali zastrzeleni w poniedziałek wieczorem.
Reklama

Ojcowie jezuici zostali zamordowani, gdy bronili wejścia do kościoła, w którym schronił się człowiek, uciekający przed uzbrojonymi mężczyznami.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca w miejscowości Cerocahui w stanie Chihuahua. Podejrzewa się, że człowiek, który szukał w kościele schronienia, uciekał przed poszukiwanym handlarzem narkotyków.

„Znaleźliśmy i odzyskaliśmy ciała jezuitów – Javiera Camposa Moralesa, Joaquina Mory Salazara oraz przewodnika Pedro Palmy” – poinformowała gubernator stanu Chihuahua Maria Eugenia Campos.

Stanowa prokuratura dodała, że mężczyźni zginęli po tym, jak Pedro Palma schronił się w kościele. Następnie ich ciała zostały wywiezione ze świątyni.

Podejrzanym o atak jest Jose Noriel Portillo Gil, znany jako „Chueco”. Wcześniej w poniedziałek miał on uprowadzić dwie inne osoby. Nagrodą za informacje o jego miejscu pobytu jest pięć milionów pesos, czyli prawie 250 tysięcy dolarów. Uważa się, że mężczyzna jest też odpowiedzialny za morderstwo amerykańskiego nauczyciela w 2018 roku.

Chihuahua jest ważnym szlakiem tranzytowym nielegalnych narkotyków, które transportowane są do Stanów Zjednoczonych. Stan jest też areną starć między rywalizującymi kartelami.

Od początku tego roku na świecie zamordowano dziewięciu katolickich kapłanów, w tym pięciu w Ameryce Łacińskiej, z czego trzech w Meksyku. W ciągu ostatnich 10 lat w Meksyku zginęło 30 księży.

foto: https://cdn.pixabay.com/photo/2016/06/16/04/51/mexico-1460659__340.jpg

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać