EB7AE44E-02A3-4513-94AF-2BE6C165FE50

Od jutra ruszają zapisy na darmowe szczepienia przeciw wirusowi HPV

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W sobotę 27 maja ruszają zapisy na szczepienia przeciw wirusowi HPV, 12 i 13-letnich chłopców i dziewczynek – poinformował minister zdrowia Adam NIEDZIELSKI wraz z premierem Mateuszem MORAWIECKIM. Bezpłatne sczepienia ruszą 1 czerwca.

Wizytę można będzie umówić przez e-rejestrację , infolinię 989 lub w przychodni. „Uruchamiamy również specjalny serwis – stronę, która będzie informowała o punktach, w których można wykonać szczepienia. Na tę chwilę w kraju jest ich ponad 1300” – mówił minister zdrowia.

Przypomnijmy, że HPV (Human Papilloma Virus), czyli ludzki wirus brodawczaka, odpowiada za wszystkie zachorowania na raka szyjki macicy. HPV może wywoływać również wiele innych nowotworów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

”Dzisiaj dołączamy do najlepszych (…), do grupy państw, która od wielu lat prowadzi kampanie o szczepieniach, którym udało się w znacznym stopniu zredukować skalę zachorowań” – poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam NIEDZIELSKI. „Zaczniemy od rocznika 2010 i 2011 – czyli dwunasto- i trzynastoletnich chłopców i dziewczynek” – dodał NIEDZIELSKI. Istotne jest również to, że nie ma znaczenie, kiedy dziecko miało urodziny, bo szczepione są całe dwa roczniki dzieci.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać