Showing immune passport in the airport

Od 1 lutego certyfikaty covidowe będą ważne 9 miesięcy

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Od 1 lutego ważność unijnych certyfikatów covidowych (UCC), zostanie skrócona do 270 dni.
Reklama

– Od lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów covidowych (UCC), wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, zostanie skrócona do 270 dni – to jedna ze zmian zasad wystawiania zaświadczeń – wynika z poniedziałkowego komunikatu Ministerstwa Zdrowia.

Zmiany dotyczą także terminu ważności certyfikatu po otrzymaniu dawki przypominającej. Ważność certyfikatów po jej otrzymaniu będzie również ważna 270 dni.

Sytuacja pandemiczna w Polsce

Resort zdrowia poinformował w poniedziałek o zdiagnozowaniu 6422 nowych przypadkach koronawirusa ostatniej doby. Według szefa MZ Adama Niedzielskiego widoczna jest rosnąca skala wzrostu zakażeń. – Startowaliśmy trzy dni temu z przyrostu 10%, a wczorajszy przyrost jest powyżej 25%. Siłą rzeczy jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy – przekazał Niedzielski. Minister poinformował, że jeśli trend wzrostu utrzyma się w tym tygodniu wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia; prawdopodobnie decyzje zapadną w środę lub w piątek.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował natomiast, że obecnie w Polsce odnotowano 52 przypadki zakażenia wariantem Omicron koronawirusa i jest to około 1,5% wszystkich przypadków.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać