49654935967_34e45efeec_c

Nowe zachorowania w Wuhan i Korei Południowej

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Przypadki zachorowań odnotowano zarówno w Seulu jak i w chińskim Wuhan

Chińskie władze podały, że w Wuhan – epicentrum epidemii koronawirusa – miesiąc po zlikwidowaniu blokady miasta, odkryto nowe zakażenia koronawirusem. Pojawiły się w czasie wysiłków lokalnych i centralnych władz, które podejmują starania na rzecz złagodzenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Potwierdzonych zostało pięć nowych przypadków, wszystkie w obrębie jednego kompleksu mieszkalnego. Najnowsze przypadki zostały zaklasyfikowane jako „bezobjawowe” – osoby te mają pozytywny wynik testu na obecność wirusa i są zdolne do zarażania innych, ale nie wykazują objawów, takich jak gorączka.

Korea Południowa zgłosiła 35 nowych infekcji, drugi dzień z rzędu notując przyrost zakażonych – najwyższy od miesiąca. Dwadzieścia dziewięć z nowych przypadków w Korei było związane z zakażeniem w klubach nocnych i barach w Seulu. Władze kraju przetestowały ponad 2450 osób, które były obecne w nocy w dzielnicy Itaewon. Testowano także inne osoby, które miały kontakt z klubowiczami.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać