pump-jack-848300_1920

Nord Stream 2: Po ukończeniu pierwszej nitki gazociągu, rozpoczęto przygotowania do napełnienia rur gazem

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Budowa morskiego odcinka pierwszej nitki gazociągu Nord Stream 2 została wczoraj (10.06) ukończona. Wykonawca projektu – Nord Stream 2 AG – rozpoczął dzisiaj prace przygotowawcze do zapełniania rur gazem.

Morska część rosyjsko-niemieckiego projektu Nord Stream 2 została technicznie ukończona. Po zakończeniu układania rur 4 czerwca, zostały one wczoraj zespolone na powierzchni wody w niemieckim sektorze morskim. Dzisiaj Nord Stream 2 AG rozpoczęło przygotowania do napełnienia rur pierwszej nitki gazociągu surowcem. Realizacja projektu zdaje się szybko postępować. Służby prasowe wykonawcy budowy poinformowały, że układanie rurociągów podmorskich w duńskim sektorze morskim jest na drugim etapie. Dodają również, że, najprawdopodobniej, morska część tego odcinka zostanie ukończona w październiku. Prezydent Rosji – Władimir Putin – ocenił jednak, że jej budowa może zakończyć się nawet w ciągu dwóch miesięcy.

Polska i Ukraina nadal sprzeciwiają się powstaniu gazociągu, który uzależni Wschodnią Europę od gazu dostarczanego z Rosji. Jak podaje magazyn Handelsblatt, kanclerz Niemiec ma udać się do Waszyngtonu w celu kontynuacji rozmów o spornym gazociągu Nord Stream 2. Niemcy mają przedstawić propozycję rozwiązania sporu. Jak dodaje Handelsblatt rozważa się wsparcie finansowe Niemiec dla Ukrainy, przekształcenie Kijowa w eksportera wodoru do Europy z wykorzystaniem jego sieci gazociągów, a także inwestowanie w odnawialne źródła energii w tym kraju.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać