FBXDw5eWUAQANUA

Niedzielna manifestacja pod hasłem „My ZostajeMY w UE! Jesteśmy z Europą” odbyła się w ponad 100 miastach

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Po czwartkowym orzeczeniu niezgodności części prawa unijnego z polską konstytucją i obawach opozycji w sprawie Polexitu, w niedzielę w ponad 100 miastach w Polsce oraz za granicą odbyły się manifestacje, które miały za zadanie wyrazić sprzeciw dla wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

Inicjatorem wiecu był lider opozycji Donald Tusk. Najwięcej manifestantów (około 80-100 tys.) zebrało się na placu Zamkowym w Warszawie.

– Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami „pseudo-Trybunału” i partii rządzącej, która już bez owijania w bawełnę podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji – komentował w wystąpieniu podczas wiecu Tusk.

Jak twierdzą rządzący, nikt nie planuje Polexitu.

– Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. […] Wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy – przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Oprac: KR
Źródło: PAP, REUTERS
foto: Donald Tusk / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama