187C2B8E-0E6A-4B65-A52B-BB2E5ADD431A

Najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Chamenei ułaskawił dziesiątki tysięcy więźniów

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Z okazji rocznicy rewolucji islamskiej z 1979 roku, najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei ułaskawił dziesiątki tysięcy więźniów, w tym także wielu aresztowanych w ostatnich antyrządowych protestach.

Amnestia jednak nie będzie dotyczyć wszystkich osób. Jak informuje państwowa agencja IRNA: „ułaskawieni zostaną więźniowie, którym nie postawiono zarzutów o szpiegostwo na rzecz zagranicznych organizacji, bezpośredni kontakt z zagranicznymi podmiotami, popełnienie umyślnego morderstwa lub wywołanie obrażeń oraz zniszczenie lub podpalenie mienia państwowego, a także osoby, które nie zostały pozwane w sprawach cywilnych.

Przypomnijmy, że około 20 tys. osób zostało aresztowanych z powodu udziału w antyrządowych protestach. Wrześniowe demonstracje wywołała śmierć młodej Kurdyjki Mahsy Amini, która aresztowana przez policję moralności, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zapadła w śpiączkę i zmarła w szpitalu.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać