E9f4MgJWQAc60Vw

Na granicy z Białorusią stanie ogrodzenie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Jeszcze w tym tygodniu ma rozpocząć się budowa ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot, zbudowany z zasieków, ma mieć 2,5 m wysokości i stanąć na najbardziej zagrożonych odcinkach granicy.

O zamiarach budowy płotu poinformował w poniedziałek minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Jak zaznaczył minister, powstaną dwie linie ogrodzenia: – Jedna linia to ta, którą już możemy zobaczyć, która była budowana od lipca. Dziś mogę powiedzieć, że już ponad 130 kilometrów zostało tego ogrodzenia zbudowane. I druga linia w postaci płotu w wysokości 2,5 metra – mówił Błaszczak.

W rozmowie z Polsat News szef KPRM, Michał Dworczyk, zaznaczył, że ogrodzenie nie stanie wzdłuż całej granicy. Jak informował, płotu nie będzie w miejscu, gdzie granicą jest rzeka Bug. Zabezpieczone zostaną odcinki najbardziej zagrożone.

Przy wzmocnieniu granicy ma pomóc również wojsko, którego liczebność na granicy ma niebawem zostać podwojona do 2 tys. żołnierzy.

– Po białoruskiej stronie na wysokości Usnarza Górnego wciąż koczują 24 osoby – informowała we wtorek rzecznik straży granicznej, ppor. Anna Michalska.

Migranci znajdują się między polską i białoruską strażą graniczną od dwóch tygodni. Obrońcy praw człowieka uważają, że odmowa wjazdu na terytorium Polski oznacza niehumanitarne traktowanie migrantów. Według Rzecznika Praw Obywatelskich, Straż Graniczna naruszyła Konwencję Genewską nie przyjmując ustnych oświadczeń o chęci ubiegania się o ochronę międzynarodową w Polsce od niektórych migrantów.

Oprac. KR
Źródło: PAP, REUTERS
foto: MON / Twitter

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama