FYLTnbKWIAAY4_8

MZ: Dynamiczny wzrost zachorowań na koronawirusa

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
– Mamy do czynienia z bardzo dynamicznymi wzrostami, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na koronawirusa – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Dynamika hamowania nowych zakażeń jest nieco bardziej optymistyczna niż zakładaliśmy. To może oznaczać, że apogeum tej fali może nastąpić nawet w pierwszej połowie sierpnia – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski wystąpił w czwartek na konferencji prasowej w Puławach. Podczas konferencji minister odniósł się do obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że pozytywne zjawisko to hamowanie dynamiki wzrostu zakażeń. „Dzisiaj ta liczba, czyli 3,5 tys. przypadków to około 17-procentowy wzrost. Przez ostatni miesiąc te wzrosty były zdecydowanie bardziej dynamiczne. W stosunku tydzień do tygodnia były to wzrosty 60, a nawet ponad 80 proc.”. Minister powiedział, że „najbardziej aktualne prognozy mówią, że około połowy sierpnia, a nawet w drugiej połowie sierpnia będziemy mieli średnio około 10 tys. przypadków dziennie. To jest scenariusz, który traktujemy jako najbardziej prawdopodobny”. Minister nie odniósł się w sposób jednoznaczny do wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Ewentualne decyzje będą zależeć od wyników hospitalizacji. – To są jednak zapowiedzi z dużym zastrzeżeniem w perspektywie sierpnia takich obostrzeń nie planujemy – uspokoił Niedzielski.

W ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano 3514 zakażeń koronawirusem. Tydzień temu dane mówiły o 2999 infekcjach.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać