A68C2F28-F678-419D-B1C9-272F66BB35CE

Muharrem INCE, jeden z czterech kandydatów w wyborach prezydenckich w Turcji, wycofał swoją kandydaturę

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W czwartek swoją kandydaturę wycofał jeden z czterech kandydatów na fotel prezydenta Turcji Muharrem INCE, co jeszcze bardziej umocniło opozycyjnego lidera Kemala KILICDAROGLU.
Reklama

Poparcie dla Muharrem’a INCEGO spadło tuż po pogłoskach dotyczących seks-taśmy, na której miał rzekomo występować. Jego poparcie w sondażach wynosiło ponad 2%. „Tego, co widziałem przez ostatnie 45 dni, nie widziałem przez ostatnich 45 lat. Fałszywe paragony, fałszywe zdjęcia. Ktoś wziął zdjęcie z izraelskiej strony pornograficznej i wkleił tam moją głowę” – tłumaczył polityk.

Z kolei w najnowszych sondażach przewaga KILICDAROGLU nad urzędującym prezydentem Recepem ERDOGANEM wynosi ponad 5%. Przypomnijmy, że Kemal KILICDAROGLU oskarżył Rosję o ingerowanie w przebieg kampanii przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi. „Drodzy rosyjscy przyjaciele, stoicie za tymi montażami, treściami deep fake, nagraniami, które opublikowano wczoraj. Jeśli chcecie naszej przyjaźni po niedzielnych wyborach, łapy precz od naszego państwa. My nadal opowiadamy się za współpracą i przyjaźnią” – napisał KILICDAROGLU na Twitterze.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać