44398355022_c554868ce7_o

Morawiecki: współpracą doprowadzimy do wytyczenia nowej drogi dla całego Śląska

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki podziękował stroną zaangażowanym w negocjacje dot. transformacji polskiego górnictwa.

„Wielokrotnie podkreślałem, że Śląsk jest dla mnie regionem szczególnym” – napisał Morawieckina swoim portalu Facebook. – Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze porozumienie z przedstawicielami branży górniczej, które śmiało można nazwać przełomowym. Było ono możliwe dzięki temu, że po obu stronach negocjacyjnego stołu siedzieli ludzie, którym zależy zarówno na rozwoju i nowoczesnej energetycznej transformacji Polski, jak i zabezpieczeniu godnych warunków pracy całej śląskiej społeczności.

Szef rządu podziękował za zaangażowanie w „trudne, ale owocne negocjacje przedstawicielom Ministerstwo Aktywów Państwowych – wiceministrowi Arturowi Soboń Krzysztofowi Kubów oraz szefowi śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Panu Dominikowi Kolorzowi i wszystkim innym osobom, które brały udział w rozmowach”.

-Współpracą doprowadzimy do wytyczenia nowej drogi dla całego Śląska, gdzie nowoczesne technologie, ekologia i polskie tradycje górnicze będą koegzystować, budując energetyczną i gospodarczą potęgę Polski na miarę wyzwań XXI wieku – napisał Morawiecki.

foto: Fot. Krystian Maj/ KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać