44398355022_c554868ce7_o

Morawiecki: współpracą doprowadzimy do wytyczenia nowej drogi dla całego Śląska

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki podziękował stroną zaangażowanym w negocjacje dot. transformacji polskiego górnictwa.
Reklama

„Wielokrotnie podkreślałem, że Śląsk jest dla mnie regionem szczególnym” – napisał Morawieckina swoim portalu Facebook. – Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze porozumienie z przedstawicielami branży górniczej, które śmiało można nazwać przełomowym. Było ono możliwe dzięki temu, że po obu stronach negocjacyjnego stołu siedzieli ludzie, którym zależy zarówno na rozwoju i nowoczesnej energetycznej transformacji Polski, jak i zabezpieczeniu godnych warunków pracy całej śląskiej społeczności.

Szef rządu podziękował za zaangażowanie w „trudne, ale owocne negocjacje przedstawicielom Ministerstwo Aktywów Państwowych – wiceministrowi Arturowi Soboń Krzysztofowi Kubów oraz szefowi śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Panu Dominikowi Kolorzowi i wszystkim innym osobom, które brały udział w rozmowach”.

-Współpracą doprowadzimy do wytyczenia nowej drogi dla całego Śląska, gdzie nowoczesne technologie, ekologia i polskie tradycje górnicze będą koegzystować, budując energetyczną i gospodarczą potęgę Polski na miarę wyzwań XXI wieku – napisał Morawiecki.

foto: Fot. Krystian Maj/ KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama