ErPL0EUXYAIlnIn

Ministerstwo edukacji uruchamia infolinię dla nauczycieli

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
– Oprócz dzieci z klas I-III, wracają również zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym. Wraca nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół specjalnych – powiedział w czwartek minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek. Minister podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Od 18 stycznia oprócz uczniów klas I-III szkół podstawowych – do szkół wracają praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym, nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych oraz jednostkach pomocy społecznej.

– Szkoła ma obowiązek, w związku z powrotem dzieci do szkół z klas I-III zapewinć opiekę świetlicową dla najmłodszych uczniów – powiedział minister Czarnek. Dyrektorzy szkół mogą organizować uczniom klas maturalnych i ósmych konsultacje stacjonarne w szkołach, w grupach do pięciu osób. – Prosiłbym dyrektorów i nauczycieli o skorzystanie z tej możliwości, bo zbliżamy się do egzaminów ósmoklasisty i maturalnych – dodał. Ponadto, chcąc poprawić naukę zdalną, jedną z form wsparcia jest techniczna infolinia dla nauczycieli +48 222 500 144. Nauczyciele uczący zdalnie będą mieli możliwość udostępnić podgląd swojego ekranu konsultantom, tak aby doraźnie rozwiązywać problemy techniczne. Użytkownicy infolinii będą też mogli zgłaszać narzędzia, o które powinna zostać poszerzona oferta infolinii. – Naszym zadaniem jest to, by wspierać nauczycieli w nauce zdalnej i wyzwaniach XXI w. – mówiła pełnomocnik premiera ds. GovTech Justyna Orłowska.

Od poniedziałku trwają testy przesiewowe wśród nauczycieli klas I-III. Do środy przetestowano 80 tys. nauczycieli. Szef MEiN wskazał, że wyniki testów wskazują, że dotąd koronawirusem zaraziło się 2 proc. badanych.

Oprac. MKr
Źródło: PAP
foto: Ministerstwo Nauki i Edukacji

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać