Es0PdkqXYAAlcAG

Minister Niedzielski: sytuacja na Śląsku jest krytyczna. Zaczynamy relokację pacjentów

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w środę w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Katowicach. Po jego zakończeniu poinformował: Sytuacja na Śląsku jest krytyczna. Krytyczna pod względem zarówno liczby zachorowań, zarówno liczby hospitalizacji, ale też pewnej perspektywy, tzn., że te moce, które były systematycznie i są przez pana wojewodę przeznaczane na walkę z covidem, powoli te moce się wykańczają.
Reklama

Jak poinformował minister zdrowia głównym tematem spotkania był temat relokacji pacjentów. „Ustaliliśmy kilka reguł, kilka zasad, które w najbliższych dniach będą w województwie śląskim stosowane i oczywiście będą stosowane dzięki dobrej współpracy z ościennymi województwami, które już w tej chwili zadeklarowały możliwość przyjmowania pacjentów”. Relokacja odbywać się będzie w dwóch etapach.

Pierwszy – kołowy – wykorzystuje transport sanitarny i zespołów ratownictwa medycznego i trwa już teraz. Te relokacja dotyczy okolic Częstochowy, okolic zachodniej ściany regionu śląskiego. Pacjenci są transportowani do szpitali w Radomsku i Kędzierzynie-Koźlu. W stan gotowości zostały postawione także wszystkie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na południu kraju. Jak zaznaczył minister Niedzielski, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest przygotowane do transportu zarówno pacjentów w najcięższym stanie, ponieważ śmigłowce są wyposażone w odpowiednie instalacje do transportu pacjentów.

Szef resortu zdrowia zaznaczył: głównym źródłem zakażeń w woj. śląskim była transmisja wirusa przez ruch graniczny.

Oprac. MKr

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama