EyXhMOOWUAURZnj

Minister Niedzielski: Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski
Reklama

– Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną. Minister Niedzielski nie wykluczył, że obejmą również okres majówki. – Myślę, że w przyszłym tygodniu tak, jak będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego (…) będziemy mogli się nieco przybliżyć do tej (majówkowej-red.) sytuacji – powiedział minister zdrowia. – Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu, czy we wcześniejszych okresach – dodał.

W ciągu ostatniej doby w polskich szpitalach o ponad 1,1 tys. wzrosła liczba pacjentów z koronawirusem SARS-CoV-2 i jest to trzeci najwyższy dobowy przyrost. Od początku epidemii dwukrotnie odnotowano w Polsce wyższy dobowy wzrost liczby pacjentów – 23 marca (1 438) i 30 marca (1 151). Liczba zakażonych podłączonych do respiratorów jest najwyższa od początku epidemii. Obecnie w Polsce z powodu SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest 34 691 osób. W ujęciu siedmiodniowym odnotowano wzrost liczby hospitalizowanych z COVID-19 wynoszący 3 380.

oprac.: MK

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama