49833709508_f2d4d967f3_k

Milion przypadków koronawirusa w Afryce

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Według danych AFP liczba przypadków COVID-19 w Afryce wzrosła do miliona. Ponad połowę przypadków zarejestrowano w RPA (ponad 538 tys. infekcji). Jednodniowy wzrost przypadków wynosi ponad 8 tys. Dotąd ofiar śmiertelnych wirusa w RPA potwierdzono blisko 10 tys.

Egipt odnotował około 95 tys. przypadków, podczas gdy Nigeria 45 tys. Liczba przypadków infekcji koronawirusa w RPA lokuje ten kraj na piątym miejscu na świecie po Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Rosji. Faktyczna liczba przypadków może jednak być dużo większa, gdyż w Afryce wiele krajów ma niewydolne systemy opieki zdrowotnej i ograniczone możliwości prowadzenia badań przesiewowych. Na całym świecie odnotowano około 19 milionów przypadków koronawirusa, które spowodowały ponad 709 000 zgonów. Liczba przypadków koronawirusa przekroczyła w Indiach dwa miliony. Jest to najbardziej dotknięty pandemią COVID-19 kraj w Azji. Ponieważ infekcje rozprzestrzeniają się na mniejsze miasta i obszary wiejskie, eksperci twierdzą, że epidemia w Indiach prawdopodobnie za kilka miesięcy osiągnie szczyt, co jeszcze bardziej obciąży i tak przeciążony system opieki zdrowotnej. Indie od połowy czerwca wykrywają średnio około 50 tys. nowych przypadków dziennie.

W Polsce w piątek liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 50 tys., przy ponad 14 tys. aktywnych przypadków. Potwierdzono 809 nowych zakażeń. Najwięcej w województwach śląskim (259), małopolskim (144) i mazowieckim (104).

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać