iphone-3579238_1280

Meta otwiera platformę konkurencyjną dla Twittera

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Meta Platforms planuje uruchomić aplikację do mikroblogowania – Threads – która ma być konkurencją dla Twittera. Decyzja została ogłoszona po tym, jak kilka dni temu Elon Musk ogłosił tymczasowy limit liczby postów, które będą mogli przeczytać użytkownicy Twittera.

Threads ma zostać zaprezentowana w czwartek. Aplikacja będzie nijako rozszerzeniem konwersacji na Instagramie. Korzystając z nowej aplikacji, użytkownicy będą mogli zachować tę samą nazwę użytkownika i śledzić te same konta, które obserwują na Instagramie. Od czwartku aplikacja będzie dostępna dla użytkowników systemu iOS, nie jest wiadomym, kiedy aplikacja zostanie uruchomiona dla systemu Android.

Jak wskazała agencja Reuters, Threads zostanie uruchomiony kilka dni po tym, jak Twitter ogłosił listę ograniczeń w swojej aplikacji, w tym konieczność weryfikacji w celu korzystania z TweetDeck (platformy umożliwiającej użytkownikom organizowanie obserwowanych kont w różnych kolumnach w celu łatwego monitorowania treści). Zmiany wywołały sprzeciw użytkowników Twittera.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać