2020.04.21 Warszawa | Wideokonferencja z prezydentami miast  Fot: Krystian Maj/KPRM

Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla BBC: Musimy obudzić się z tej geopolitycznej drzemki

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla brytyjskiej stacji BBC. Podczas rozmowy podkreślił: Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, rosnące ceny gazy i gromadzenie się sił rosyjskich u granic Ukrainy – pokazują, że Kreml i jego sojusznicy chcą zmiany systemu politycznego i destabilizacji regionu (…) Nie jest za późno na podjęcie działań przez sojuszników Polski.
Reklama

– Musimy obudzić się z tej geopolitycznej drzemki – oświadczył Morawiecki.  – Złe rzeczy mogą się zdarzyć na przykład na Ukrainie lub może pojawić się kolejny ogromny problem migracyjny dla całej Europy – dodał. Szef rządu podkreślił zagrożenie związane z gromadzeniem się sił rosyjskich w pobliżu Ukrainy, rosnących cen gazu i sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Morawiecki zaznaczył, że „sprawcą” kryzysu na granicy jest  Alaksandr Łukaszenka. Podkreślił natomiast, że „ma on sponsora, mocodawcę” na Kremlu w osobie Władimira Putina. – Złożone elementy układanki prezentują niezbyt optymistyczny obraz – podsumował Morawiecki.

Premier Morawiecki zaprzeczył pogłoskom o planach opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę.  Morawiecki stwierdził także, że rosyjska propaganda, która potrafi być bardzo skuteczna, próbuje wywrzeć presję na Unię Europejską w celu doprowadzenia do jej rozpadu.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać