EgQnuqYWoAEzyXY

Mateusz Morawiecki podczas inauguracji programu „Pod biało-czerwoną”: nasze narodowe barwy należą do wszystkich

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował w Tychach (woj. śląskie) program „Pod biało-czerwoną”, którego celem jest stawianie masztów upamiętniających m.in. 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

– To program dla wszystkich gmin, wszystkich powiatów w Polsce. Pod biało-czerwoną to propozycja dla wszystkich gmin, żeby wszędzie stawiać maszty, wysokie maszty dla uczczenia naszych rocznic, setnej rocznicy niepodległości, Bitwy Warszawskiej, które niech świadczą o tym, że polskość to jest wielka, wspaniała wartość, że polskość, to jest solidarność, polskość to wolność, a biało-czerwona flaga niech łączy – powiedział polski szef rządu.

Jak podkreślił Morawiecki, program „Pod biało-czerwoną” to inspiracja żeby stawiać maszty, bo „biało-czerwona flaga nie jest ani lewicowa, ani prawicowa. Niech te nasze barwy przypominają o bohaterach narodowych”.

Rząd sfinansuje zakup masztów i flag w każdej gminie w Polsce, w której mieszkańcy dołączą do projektu za pomocą petycji, którą można wypełnić przez dedykowaną stronę.

Strona internetowa projektu: „Pod biało-czerwoną”

 

 

foto: Fot. Krystian Maj/ KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać