7ABCB7CD-794D-4517-AEBB-FEDD8BDB6C3C

Mariusz BŁASZCZAK: ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający agresora

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
„Prowadzone w Warszawie ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego” – mówił we wtorek wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Na warszawskim lotnisku na Bemowie trwa szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Ćwiczenia obejmują przemieszczanie sprzętu i rozwijanie ugrupowania bojowego poza miejscem stałej dyslokacji, m.in na lotnisku Warszawa-Babice. Szef MON poinformował, że żołnierze biorący udział w szkoleniach są już dobrze przygotowani i cały czas umacniają swoje zdolności. „Doświadczenia z wojny na Ukrainie jednoznacznie wskazują, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przeciwlotniczego i przeciwrakietowego” – dodał szef MON.

„Są to ćwiczenia zaplanowane. Chodzi o przemieszczenie jednostki, zajęcie stanowiska, chodzi także o to, żeby zgrać poszczególne elementy tworzące zespół Patriotów” – powiedział Mariusz BŁASZCZAK, który obserwował wtorkowe ćwiczenia żołnierzy.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać