woman-1283009_1920

Luwr otwarty dla zwiedzających

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Po ponad trzech miesiącach od zamknięcia muzeum historii sztuki Luwr z powodu pandemii koronawirusa dawny pałac królewski został ponownie otwarty dla zwiedzających.

Wizyta w najczęściej odwiedzanej tego typu placówce na świecie jest teraz możliwa przy zachowaniu wymogów sanitarno-epidemiologicznych przez zwiedzających, m.in. noszenia maseczek czy trzymania się wyznaczonej trasy zwiedzenia.

Dla zwiedzających udostępnione zostanie około 70 proc. zbiorów, w tym Mona Lisa czy Wenus z Milo. Według AFP straty muzeum, spowodowane zamknięciem, a także brakiem zagranicznych turystów, szacowane są w dziesiątkach milionów euro.

W Europie większość muzeów i instytucji kulturalnych jest już otwartych. Na całym kontynencie potwierdzono dotąd 2 471 084 przypadków zakażenia Covid-19. Choć wirus słabnie w Europie, na świecie dzienna liczba przypadków wciąż rośnie. Według najnowszych danych liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem osiągnęła 11,5 mln. Najwięcej zakażeń zanotowano w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach, które wyprzedziły pod względem ilości przypadków Rosję.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać