sunset-g41b0d46ce_1920

Kryzys ekologiczny na Odrze. Wiceminister klimatu: 14 mln zł na odnowienie życia i zarybienie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska przeznaczą 14 mln zł na odnowienie życia w Odrze i jej zarybienie – mówiła w czwartek na konferencji prasowej w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
Reklama

Program „Odbudowa ekosystemu i różnorodności biologicznej rzeki Odry” został zainicjowany przez przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, pomysłodawcą był fundusz w Zielonej Górze. Wszystkie zgromadzone środki przeznaczone zostaną na odnowienie życia w Odrze, a także jej zarybienie.

„Ta nasza decyzja o przekazaniu kwoty łącznie 14 mln zł wynika z poczucia odpowiedzialności nie tylko za to, co się wydarzyło na Odrze, ale także za to, co się będzie działo w kolejnym czasie” – powiedziała w czwartek na konferencji prasowej w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.

Wkrótce zostanie opublikowany również raport, który przedstawi informacje o stanie Odry. Obecnie, pracuje nad nim zespół ekspertów, powołany przez minister klimatu i środowiska.

„Zgodnie z zapowiedziami ten zespół ekspercki zbliża się do podsumowania swoich prac i z końcem września zostanie opublikowany raport podsumowujący dotychczasowe informacje na temat tego, co zostało zweryfikowane, zbadane i jakie wnioski zostały wyciągnięte z dotychczasowych doświadczeń, co nie oznacza, że kończymy pracę zespołu i kończymy badania, wszystkie działania i badania będą kontynuowane, natomiast ten pierwszy raport będzie już w najbliższym czasie” – poinformowała minister Golińska.

Program „Odbudowa ekosystemu i różnorodności biologicznej rzeki Odry” jest skierowany do podmiotów, które mają umowy na zarybianie, a także do uniwersytetów, które prowadzą badania naukowe. Mogą z niego skorzystać także jednostki i instytucje,  które zostały wymienione w ustawie o rybactwie śródlądowym.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać