Koronawirus w Waszyngtonie

Koronawirus wycofuje się z Europy. Liczba przypadków rośnie na świecie

Podziel się
Twitter
Email
Drukuj
Podczas gdy Chiny powstrzymały kolejny wybuch Pandemii w Pekinie, koronawirus rozwija się w innych krajach. W USA liczba infekcji w południowych stanach uwidoczniła ryzyko, jakie stanowi ponowne otwarcie gospodarki bez wprowadzenia metod skutecznego leczenia COVID-19 – informuje Associated Press

W Indiach doszło w piątek do kolejnego rekordowego wzrostu zakażeń. Liczba infekcji w tym kraju osiągnęła pół miliona. Indonezja, Pakistan i Meksyk zmagają się z dużą liczbą nowych zakażeń i przeciążonym systemem opieki zdrowotnej.

Republika Południowej Afryki, która odpowiada za około połowę infekcji na kontynencie afrykańskim, z liczbą 118 875, zgłosiła rekordową liczbę 6579 nowych przypadków w piątek. Transmisja wirusa wzrosła w tym kraju po poluzowaniu jednej z najostrzejszych blokad gospodarczych na świecie.

W Chinach, gdzie pandemia wybuchła w grudniu, władze rozpoczęły masowe testowania mieszkańców Pekinu. Dotąd nowych zakażeń wykryto 260, w tym 11 w piątek. Jest to kolejny dzień spadku, co wskazuje na opanowanie sytuacji epidemiologicznej w stolicy Chin. Stany Zjednoczone, które liczą najwięcej infekcji na świecie, obserwują skoki w nowej liczbie przypadków COVID-19. USA zbliżają się do szczytu zakażeń osiągniętego pod koniec kwietnia.

W sumie na świecie potwierdzono już 9,65 miliona zakażeń. 489 tysięcy osób zmarło, a 4,83 miliona wyzdrowiało.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Warto przeczytać