vaccine-5922638_1920

Koronawirus w Polsce: W ostatnich tygodniach wzrasta wskaźnik nowych zakażeń

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 813 nowych zakażeniach koronawirusem. Według danych liczba nowych przypadków wzrasta, a średnia 7-dniowa wskazuje na 726 nowych zakażeń dziennie. Od piątku osoby powyżej 50 lat raz pracownicy służby medycznej mogą rejestrować się na przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Piątkowe dane resortu zdrowia wskazują na 813 nowych zakażeń i 14 zgonów z powodu COVID-19. Tydzień temu (17 września) ministerstwo informowało o 652 nowych przypadkach, natomiast 2 tygodnie temu o 528 zakażeniach. Jak przekazuje MZ w szpitalach z zakażeniem koronawirusa aktualnie przebywa 1258 pacjentów, w tym 138 jest podłączonych do respiratorów. Na kwarantannie natomiast przebywa 87,5 tys. osób.

Raport szczepień wskazuje, że w Polsce w pełni zaszczepiło się 19,7 mln osób.

Po czwartkowej rekomendacji Europejskiej Agencji Leków, w piątek w Polsce osoby powyżej 50 roku życia oraz pracownicy służby zdrowia mogą rejestrować się na trzecią (lub w przypadku J&J – drugą) dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Kolejną dawkę będą mogli przyjąć pacjenci, którym mija pół roku od pełnego zaszczepienia się; skierowania będą wystawiane automatycznie.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska 16 września wskazywał, że IV fala koronawirusa jest już w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama