lake-g82b6cb42d_1920

Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Różnorodności Biologicznej zatwierdziła Deklarację z Kunming

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Deklarację Kunming (nazwa od miasta będącego gospodarzem konferencji) podpisało w środę prawie 200 państw, które zobowiązały się do wzmocnienia i przestrzegania krajowych praw dotyczących ochrony bioróżnorodności. Deklaracja zobowiązuje także to reform, które pozwolą wyeliminować lub utrudnić działania szkodliwe dla bioróżnorodności.

Rozmowy w ramach Konferencji ONZ o Bioróżnorodności w Chinach koncentrują się na opracowaniu nowych globalnych ram ochrony bioróżnorodności i dotyczy walki z kryzysem klimatycznym. Cele deklaracji są ważnymi punktami dla osiągnięcia do 2050 r. „życia zgodnego z naturą”.

Jednym z wyzwań jest objęcie ochroną 30% powierzchni ziemi do 2030 r. Deklaracja zakłada także, że państwa wdrożą działania na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu człowieka na oceany, a także przywrócą zniszczone już ekosystemy. Deklaracja zaznacza, że wszystkie działania podejmowane w ramach ochrony bioróżnorodności muszą być zgodne z programami redukcji CO2 na świecie.

Konferencja ONZ o Bioróżnorodności została zwołana ze względu na obawy utraty bioróżnorodności, degradacji gruntów i pustynnieniem, szkodami i zanieczyszczeniem mórz, które „stanowią egzystencjalne zagrożenie dla naszego społeczeństwa, naszej kultury, naszego dobrobytu i naszej planety”.

Źródło: DPA

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama