F192BE80-752E-41E8-8EBE-E62AD7012675

Kolejne ćwiczenia antyterrorystyczne w ośmiu województwach

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało kolejny już alert związany z ćwiczeniami antyterrorystycznymi. Działania prowadzone będą w ośmiu województwach naszego kraju.
Reklama

Mieszkańcy Kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego otrzymali rano następujący komunikat: „UWAGA! 19.04 na terenie kraju odbędą się ćwiczenia służb. Działania antyterrorystyczne i pościgowe, możliwe utrudnienia w ruchu, stosuj się do poleceń”.

Ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23” realizowane są w całym kraju od 17 do 19 kwietnia. Organizatorem jest Komenda Główna Policji, która w ramach akcji współpracuje z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Celem ćwiczeń jest szybkie i profesjonalne reagowanie funkcjonariuszy w przypadku wystąpienia kryzysów takich jak ataki terrorystyczne związane z zagrożeniami: chemicznymi, biologicznymi, radiacyjnymi czy nuklearnymi. Szef MSWiA Mariusz KAMIŃSKI zaznacza, że „Wolf-Ram-23” to największe ćwiczenia w historii polskiej policji i pierwsze ćwiczenia na terenie Europy, gdzie odnotowano tak liczny udział funkcjonariuszy FBI”.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać