619E6E2F-6995-4F48-8AA4-EC7154C85A41

Kolejna osoba działająca na rzecz Rosji zatrzymana w Polsce

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Polskie służby zatrzymały kolejnego mężczyznę, który miał od stycznia 2023 prowadzić w Polsce działania szpiegowskie na rzecz Kremla. Służba Kontrwywiadu Wojskowego poinformowała, że do zatrzymania doszło we wtorek 21 marca.
Reklama

W poniedziałek Służba Kontrwywiadu Wojskowego zidentyfikowała kolejnego podejrzanego o działalność szpiegowską na rzecz Rosji. Zatrzymany we wtorek 21 marca mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa. Został aresztowany na trzy miesiące i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. „Materiał dowodowy wskazuje, że gromadził on informacje, między innymi o infrastrukturze krytycznej na obszarze województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz o działaniach służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Pozyskiwane informacje mężczyzna przekazywał rosyjskim służbom” – poinformowało Biuro Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa. Podczas przesłuchania opisał również szczegóły swoich działań na terytorium Polski. ”Mężczyzna wykonywał zadania zlecone przez rosyjską służbę co najmniej od stycznia 2023 r.” – poinformowały polskie służby.

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać