729x308

Kanclerz Niemiec z wizytą w Warszawie

Share on facebook
Podziel się
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
W sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród omawianych tematów mają znaleźć się, m.in. bezpieczeństwo granic UE i napięcia wewnątrz UE.

Wizyta kanclerz Merkel w Polsce będzie jej ostatnią w roli szefowej niemieckiego rządu (wybory do Bundestagu, w których Angela Merkel nie weźmie udziału odbędą się 26 września). Kanclerz spotka się w Warszawie z premierem Morawieckim. Jak informował rzecznik polskiego rządu Piotr Müller, rozmowa liderów państw ma poruszać wiele tematów.

– Jedne to bezpieczeństwo granic zewnętrznych Unii Europejskiej, bo w tej chwili mamy poważny kryzys na granicach zewnętrznych Unii Europejskiej i tutaj Niemcy – mam wrażenie – że mają mimo wszystko podobne stanowisko do nas i wspiera nas zresztą i Komisja Europejska, i NATO – powiedział Müller.

Rzecznik rządu wśród planowanych tematów wymienił także kwestie związane z tym, jak powinna wyglądać UE i jak niwelować napięcia we Wspólnocie.  Kanclerz nie spotka się z prezydentem Dudą, ponieważ ten, w sobotę weźmie udział w obchodach rocznicy powstania śląskiej „Solidarności”.

Źródło: PAP
foto: KPRM

Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Reklama

Warto przeczytać

Reklama